تلویزیون باکیفیت

راهنمای خرید تلویزیون ، بررسی [۳۵ مدل] پرفروش در بازار ایران[مهر۱۴۰۱]

راهنمای خرید تلویزیون از عبارتهایی است که به تعداد زیاد در گوگل سرچ می شود. این موضوع نشان می دهد که افراد هنگام خرید تلویزیون دنبال راهنمای خرید بهترین مارک تلویزیون و تلویزیون های باکیفیت هستند. البته حق هم با ایشان است. چون الان که در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ هستیم برای خرید یک دستگاه تلویزیون باکیفیت حداقل ۱۰ میلیون تومان بودجه لازم است.سایت لوازم خانگی ما با سیاست جدیدی که در پیش گرفته است قصد دارد یک راهنمای واقعی را برای خرید تلویزیون در اینجا منتشر کند.

ما ساعت ها آزمایش و بررسی انجام داده ایم و مقالات و پست های زیادی را در اینترنت مطالعه کرده ایم تا بتوانیم به شما کمک کنیم بهترین مارک تلویزیون را انتخاب کنید.البته قیمت های بالاتری هم وجود دارند.ممکن است شما بخواهید این تلویزیون را برای مغازه ، دفتر یا آشپزخانه تهیه کنید بنابراین ممکن است نخواهید زیاد هزینه کنید. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، این راهنمای خرید به شما کمک می کند تا جواب سوالات مهم را پیدا کنید.

فناوری تلویزیون به حدی پیشرفت کرده است که حتی تلویزیون های ارزان قیمت می توانند واقعاً خوب به نظر برسند. اکثر تلویزیون‌های جدید می‌توانند آخرین انواع محتوا را نمایش دهند— برای توضیح کامل در مورد معنای ۴K/Ultra HD (UHD) و محدوده دینامیکی بالا (HDR) و اینکه چرا ممکن است برای شما اهمیت داشته باشند، به بخش مربوطه در زیر بروید. چه فضای شما کوچک باشد یا بزرگ، یا به دنبال بیشترین عملکرد در قبال هرینه، بهترین تلویزیون بازی یا بهترین تصویر ممکن برای تماشای فیلم و تلویزیون باشید، ما برای شما انتخاب هایی داریم.

انواع تلویزیون

در حال حاضر تلویزیون های مختلف با امکانات مختلف توسط شرکت های مختلف در سراسر دنیا عرضه شده اند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تلویزیون HD
 • تلویزیون‌های LCD
 • تـلویزیون‌های پلاسما
 • تـلویزیون‌های LED
 • تلویزیون‌های OLED
 • تلویزیون‌های UHD
 • تـلویزیون‌های سه‌بعدی
 • تلویزیون هوشمند Smart TV

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع تلویزیون ها می توانید به اینجا مراجعه کنید.بر اساس دسته بندی فوق پیشنهاد ما برای خرید یک تلویزیون زیر ۱۰ میلیون تومان خرید تلویزیون LED است.

راهنمای خرید تلویزیون، اندازه صفحه نمایش

در حال حاضر اندازه صفحه نمایش تلویزیون ها بسیار متنوع است. از ۱۴ اینچ تا بیشتر از ۱۰۰ اینچ وجود دارد. البته همانطور که حتما می دانید منظور از این اندازه ها قطر صفحه نمایش تلویزیون است. با توجه به اینکه در این پست ما قصد داریم یک راهنمای خرید تلویزیون جامع و کامل ارائه دهیم در حال حاضر پرفروشترین سایز تلویزیون در ایران ۵۵ اینچ است. مهمهترین عامل برای تعیین اندازه تلویزیون ، اندازه اتاقی است که تلویزیون در آن قرار داده می شود.

 • تلویزیون های کوچک یا تلویزیون های ۲۵-۳۹ اینچی برای اتاق خواب، دفتر کار خانگی، اتاق خوابگاه یا آشپزخانه عالی هستند.
 • تلویزیون های سایز متوسط یا تلویزیون‌های ۴۰ تا ۵۹ اینچی در اتاق‌های کوچک‌تر، جایی که صندلی‌ها نسبتاً نزدیک به تلویزیون هستند، مناسب هستند.. تلویزیون های ۵۵ اینچی محبوب ترین اندازه هایی هستند که ما در این محدوده داریم.
 • تلویزیون های بزرگ یا تلویزیون‌های ۶۰ تا ۷۹ اینچ تجربه‌ای عالی از تماشای فیلم یا ورزش را ارائه می‌دهند. ۶۵ یا ۷۵ اینچ یک انتخاب رایج برای این محدوده است. برای حال وپذیرایی یا اتاق خیلی بزرگ بهتر است از یک تلویزیون بزرگ استفاده کنید.
 • تلویزیون های فوق العاده بزرگ یا تلویزیون های بیش از ۸۰ اینچ تغییر دهنده بازی هستند. این تلویزیون ها تجربه ای متفاوت از تماشای تلویزیون ارائه می دهند. این دستگاهها به یک پایه سنگین نیاز دارند.اگر می خواهید برای یک سیستم نمایش بزرگتر از ۸۶ اینچ داشته باشید نیم نگاهی به پروژکتور و صفحه نمایش داشته باشید.

اندازه های عمومی تلویزیون

اندازه صفحه نمایشعرضارتفاع
۳۲ اینچ۲۸ اینچ(۷۱.۱۲ سانتی متر)۱۶ اینچ(۴۰.۶۴ سانتی متر)
۴۳ اینچ۳۸ اینچ(۹۶.۵۲ سانتی متر)۲۱ اینچ(۵۳.۳۴ سانتی متر)
۴۹ اینچ۴۳ اینچ(۱۰۹.۲۲ سانتی متر)۲۴ اینچ(۶۰.۹۶ سانتی متر)
۵۰ اینچ۴۴ اینچ(۱۱۱.۷۶ سانتی متر)۲۵ اینچ(۶۳.۵ سانتی متر)
۵۵ اینچ۴۹ اینچ(۱۲۴.۴۶ سانتی متر)۲۸ اینچ(۷۱.۱۲ سانتی متر)
۶۵ اینچ۵۷ اینچ(۱۴۴.۷۸ سانتی متر)۳۲ اینچ(۸۱.۲۸ سانتی متر)
۷۵ اینچ۶۵ اینچ(۱۶۵.۱ سانتی متر)۳۷ اینچ(۹۳.۹۸ سانتی متر)
۷۷ اینچ۶۷ اینچ(۱۷۰.۱۸ سانتی متر)۳۸ اینچ(۹۶.۵۲ سانتی متر)
۸۵ اینچ۷۴ اینچ(۱۸۷.۹۶ سانتی متر)۴۲ اینچ(۱۰۶.۶۸سانتی متر)

در حال حاضر پرفروشترین سایز تلویزیون در ایران ۵۵ اینچ است.

بهترین فاصله تا تلویزیون

اندازه صفحه نمایش تلویزیونفاصله تا تلویزیون برای فناوری ۴K
۴۰ اینچ۳.۳ – ۵ فوت (۰.۹۱۴۴ تا ۱.۵۲۴ متر)
۴۳اینچ۳.۶ – ۵.۴ فوت (۱.۰۹۷۲۸ تا ۱.۶۴۵۹۲ متر)
۵۰اینچ۴.۲ – ۶.۳ فوت (۱.۲۸۰۱۶ تا ۱.۹۲۰۲۴ متر)
۵۵اینچ۴.۶ – ۶.۹ فوت (۱.۴۰۲۰۸ تا ۲.۱۰۳۱۲متر)
۶۰اینچ۵ – ۷.۵ فوت (۱.۵۲۴ تا ۲.۲۸۶ متر)
۶۵اینچ۵.۴ – ۸.۱ فوت (۱.۶۴۵۹۲ تا ۲.۴۶۸۸۸ متر)
۷۰اینچ۵.۸ – ۸.۷۵ فوت (۱.۷۶۷۸۴تا ۲.۶۶۷ متر)
۷۵اینچ۶.۳ – ۹.۴ فوت (۱.۹۲۰۲۴ تا ۲.۸۶۵۱۲ متر)
۸۰اینچ۶.۷ – ۱۰ فوت (۲.۰۴۲۱۶ تا ۳.۰۴۸ متر)
۸۵اینچ۷.۱ – ۱۰.۶ فوت (۲.۱۶۴۰۸ تا ۳.۲۳۰۸۸ متر)

راهنمای خرید تلویزیون، تلویزیون خمیده یا تخت؟

تلویزیون‌های منحنی در سال ۲۰۱۳ توسط شرکت های کره ای سامسونگ و ال جی به بازار معرفی شدند. صفحه نمایش های منحنی اغلب به عنوان ارائه یک تجربه “غوطه وری” و امکان میدان دید وسیع تری به بازار عرضه می شوند. با این حال، میدان دید (FoV) وسیع ، ابزاری برای جذب جهانیان به این صفحات نمایش است. این نوع صفحه نمایش یک ابزار نوری با زاویه ثابت است که از طریق آن می‌توانیم مشابه آنچه را که در داخل «دنیای رایانه» اتفاق می‌افتد، ببینیم. اگر یک صفحه منحنی باشد، میدان دید شخصی که به یک تصویر روی صفحه نگاه می کند تغییر نمی کند.اکثر صفحه نمایش های منحنی با نسبت تصویر عریض (۱۶:۹)، فوق عریض (۲۱:۹ / ۶۴:۲۷) یا فوق العاده عریض (۳۲:۹ یا ۱۸:۵) ساخته می شوند. صفحه نمایش های عریض تر، زاویه دید و میدان دید وسیع تری را ارائه می دهند.

منبع :hardwarezone.com.sg

محاسبات میدان دید دلیلی است که صفحه نمایش های عریض تر می توانند اطلاعات بیشتری را در این نوع صفحه نمایش نشان دهند، نه انحنای آن. طبق ادعای سازندگان تلویزیون های منحنی ، این صفحات اعوجاج ذوزنقه ای را به حداقل می رسانند و همچنین بازتابش نور محیطی در آنها بسیار پایین است. ولی هر دو این ادعاها به شدت محل مناقشه هستند. در هر صورت به نظر می رسد خرید تلویزیون های خمیده فقط هزینه بیشتر برای دکور است تا تجربه نمایش بهتر.

بررسی تلویزیون های پرفروش در بازار ایران

تلوزیون ال ای دی هوشمند اسنوا مدل SSD-50SA620U سایز ۵۰ اینچ

تلویزیون ال ای دی هوشمند اسنوا مدل SSD-50SA620U سایز ۵۰ اینچ محصولی بادوام و خوش‌ساخت و باکیفیت از این برند است که امکانات متعددی را در اختیار کاربرانش می‌گذارد. کیفیت‌تصویر این تلویزیون Ultra HD است و تصاویر را با وضوح و شفافیت بسیار بالایی نمایش می‌دهد. سیستم‌صوتی تلویزیون SSD-50SA620U دوکاناله است و با کمک دو بلندگوی ۱۵ وات، در مجموع ۳۰ وات صدا تولید می‌کند. درگاه HDMI قادر است تصاویر را با کیفیت ۴K به صفحه‌نمایش منتقل کند.

تلویزیون باکیفیت ال ای دی اسنوا مدل SLD-43SA260

تلویزیون ال ای دی اسنوا مدل SLD-43SA260 سایز 43 اینچ

تلویزیون باکیفیت ال ای دی اسنوا SLD-43SA260 دارای تمامی امکانات اولیه مورد نیاز یک تلویزیون می باشد. این محصول دارای صفحه تخت بوده که از ۳ جهت بدون فریم می باشد و امکان پخش تصاویر با کیفیت Full HD را دارد. زاویه دید گسترده این تلویزیون این امکان را فراهم کرده تا تماشای فیلم از زوایای متفاوت نیز فراهم شود. تلویزیون ۴۳SA260 اسنوا مجهز به گیرنده دیجیتال DVBT2 می باشد تا شما دیگر نیاز به خرید یک دستگاه جداگانه نداشته باشد، و به راحتی تمامی شبکه های صدا و سیما را دریافت می کند. همچنین این تلویزیون دارای اسپیکر ۲۰ واتی می باشد که می‌تواند خروجی صدای دالبی را برای شما فراهم ساخته و مشاهده فیلم‌های با کیفیت را دو چندان لذت بخش نماید

تلویزیون ال ای دی فیلیپس مدل ۳۲pht4002/56

تلویزیون ال ای دی فیلیپس مدل 32pht4002/56 سایز 32 اینچ

ابعاد این تلویزیون  ۷۶۸ * ۱۳۶۶ میلی متر است.پردازنده اصلی آن یک هسته ای و درگاههای ارتباطی شامل USB، HDMI می باشد.ردوه مصرف آن +A و زاویه دید آن گسترده است.این تلویزیون باکیفیت محصول شرکت فیلیپس است.البته کشور تولید فناوری هلند بوده و در ایران مونتاژ شده است.از دیگر امکانات این تلویزیون می توان به امکان پخش فیلم از حافظه خارجی شامل فلش و هارد اکسترنال اشاره کرد 

تلویزیون باکیفیت ال ای دی آوکس مدل AT3219HB

تلویزیون ال ای دی آوکس مدل AT3219HB

تلویزیون مدل AT3219HB محصولی از «آوکس» است که از نوع غیرهوشمند است. این تلویزیون بسیار خوش‌ساخت و کارآمد است و با ابعاد ۳۲اینچی‌اش گزینه‌ی خوبی برای سالن‌های کوچک به حساب می‌آید. کیفیت تصویر در این تلویزیون HD بوده که با توجه به سایز آن، تصویری مطلوب به نمایش می‌گذارد. برای آن دو عدد درگاه HDMI و یک درگاه USB در نظر گرفته شده است

تلویزیون باکیفیت فیلیپس مدل ۳۲pht4002

تلویزیون فیلیپس مدل 32pht4002

تلویزیون «۳۲pht4002 » از سری محصولات HD برند « فیلیپس » (Philips) است که متناسب با نیاز طیف وسیعی از مشتریان، تولید و روانه‌ی بازار شده است. این محصول در اندازه ۳۲ اینچی عرضه‌شده و متناسب با سالن‌های کوچک است. شما قادر خواهیدبود این محصول را به‌وسیله‌ی پایه‌ی آن، روی میز تلویزیون قرار دهید. تکنولوژی به‌کاررفته در صفحه‌ی این محصول، همانند تلویزیون‌های مدرن LED است.

تلویزیونLEDهوشمند بلست مدلTV-43FDA110B

تلویزیون ال ای دی هوشمند بلست مدل BTV-43FDA110B

این تلویزیون به سیستم عامل اندروید مجهز است که امکانات زیادی را برای کاربر به همراه دارد. به این صورت کاربر می‌تواند به فروشگاه اپلیکیشن اندروید و گستره‌ی وسیعی از اپلیکیشن و بازی دسترسی داشته باشد. همچنین امکان مرور کردن اینترنت از طریق تلویزیون می‌تواند بسیار کاربردی باشد. این مدل تلویزیون باکیفیت امکانات بسیاری دیگری نظیر MHL، EPG، PVR و Miracast دارد که می‌توانند برای کاربر بسیار کاربردی باشند. MHL امکان پخش کردن فایل‌های تصویری روی دستگاه‌های هوشمند و از طریق تلفن همراه را فراهم می‌کند.

تلویزیون ال ای دی فیلیپس مدل ۴۳PFT4002

تلویزیون ال ای دی فیلیپس مدل 43PFT4002

صفحه‌نمایش این تلویزیون تخت و در سایز ۴۳اینچی طراحی شده است. این سایز برای فضاهای متوسط، کافی خواهد بود. کیفیت‌تصویر Full HD آن برای کاربرانی که محتوای باکیفیت و حجیم استفاده نمی‌کنند، مناسب است. این کیفیت با رزولوشن ۱۰۸۰×۱۹۲۰ پیکسلی شناخته می‌شود که متناسب با صفحه‌نمایش در نظر گرفته شده است. نسبت‌تصویر این تلویزیون ۱۶:۹ است که ابعاد رایجی برای تمامی صفحه‌نمایش‌ها به‌حساب می‌آید. توجه داشته باشید که برای گیمرهایی هم که کنسول غیر ۴K استفاده می‌کنند، این تلویزیون بسیار پذیرفتنی است

تلویزیون باکیفیت ال ای دی مارشال مدل ME-2426

تلویزیون ال ای دی مارشال مدل ME-2426 سایز 24 اینچ

تلویزیون ۲۴ اینچ مدل ME-2426 از دیگر تلویزیون های جدید این شرکت در سال ۲۰۱۹ می‌باشد. این تلویزیون با کیفیت تصویر Full HD، زاوید دید وسیع ۱۷۸ درجه‌ای (افقی و عمودی) و مجهز شده به پنل LED با درجه کیفی +A تمامی انتظارات شما را از یک تلویزیون ۲۴ اینچ برآورده می‌کند. تلویزیون باکیفیت مارشال مجهر به درگاه USB، VGA، AV، Component و HDMI است و میتواند به عنوان نمایشگر خانگی و مانیتور کامپیوتر یا دوربین مداربسته مورد استفاده قرار گیرد.

تلویزیون ال ای دی آر تی سی مدل ۴۳BM5400

تلویزیون ال ای دی آر تی سی مدل 43BM5400 سایز 43 اینچ

مدل «۴۳BM5400» تلویزیونی ساده و خوش‌ساخت است که برای فضاهای متوسط مانند سالن‌های نه‌چندان بزرگ طراحی شده است. این تلویزیون باکیفیت ۴۳ اینچی که تولید برند «آر تی سی» (RTC) در رنگ تمام‌مشکی به بازار عرضه شده است. این مدل با نمایش کیفیت Full HD تصاویر را با کیفیت مناسبی به نمایش می‌گذارد که با توجه به سایز آن، تصاویر از وضوح خوبی برخوردار است.

تلویزیون باکیفیت دوو مدل DLE-43K4100B

تلویزیون دوو مدل DLE-43K4100B سایز 43 اینچ

سایز صفحه ۴۳ اینچ است. تکنولوژی صفحه LED است.نوع صفحه این تلویزیون تخت و کیفیت تصویر Full HD می باشد. رزولوشن ۱۰۸۰ × ۱۹۲۰ است و نسبت تصویر آن ۱۶:۹ است. تیونر DVB-T2 است.

تلویزیون ال ای دی مسترتک مدل MT2402HD سایز ۲۴ اینچ

تلویزیون ال ای دی مسترتک مدل MT2402HD سایز 24 اینچ

مدل «MT2402HD» یکی از تلویزیون‌های شرکت «مسترتک» (Mastertech) است که تصاویر را در قاب ۲۴ اینچ نمایش می‌دهد. صفحه نمایش این مدل از نوع LRED است و تصاویر در آن با کیفیت Full HD نشان داده می‌شوند. در قلب این تلویزیون یک گیرنده دیجیتال داخلی تعبیه شده است. به لطف این گیرنده دیگر نیازی به خرید یک دستگاه دیجیتال جداگانه ندارید و می‌توانید تمامی شبکه‌های تلویزیونی را در اختیار داشته باشید.

تلویزیون ال ای دی وستل مدل ۴۳FA3100T سایز ۴۳ اینچ

تلویزیون ال ای دی وستل مدل 43FA3100T سایز 43 اینچ

مدل «۴۳FA3100T» یکی از تلویزیون‌های ساده و کارآمد برند «وستل» (Vestel) است که می‌تواند به‌عنوان مانیتور هم استفاده شود. این تلویزیون ۴۳ اینچی برای استفاده در یک سالن نسبتا کوچک یا متوسط بسیار مفید واقع می‌شود. کیفیت تصویر این تلویزیون خوش‌ساخت Full HD است که با رزولوشن ۱۰۸۰ × ۱۹۲۰ پیکسل شناخته می‌شود. برای کاربرانی که به محتوای ۴K دسترسی ندارند، این کیفیت تصویر بهترین گزینه محسوب می‌شود و تصاویری شفاف و واضح را به نمایش می‌گذارد

تلویزیون ال ای دی آکسون مدل XT-4090 سایز ۴۰ اینچ

تلویزیون ال ای دی آکسون مدل XT-4090 سایز 40 اینچ

قیمت این برند با تلویزیون های دیگر در این رده خیلی کم است.اما دارای کیفیت بسیار عالی است و حتی میتوانید به عنوان مانیتور از آن استفاده کنید . خودش تیونر دیجیتالی مرکزی دارد و بلندگوهاش با تنظیم های مختلف برای هر محیطی سازگاری دارد. پورت های HDMI . USB دارد که استفاده خیلی زیاد دارد.

تلویزیون ال ای دی سینگل مدل ۳۲۱۸ سایز ۳۲ اینچ

تلویزیون ال ای دی سینگل مدل 3218 سایز 32 اینچ

تلویزیون باکیفیت ال ای دی سینگل مدل ۳۲۱۸ سایز ۳۲ اینچ دارای تکنولوژی ای ای دی و نوع صفحه تخت ، کیفیت تصویر HD رزولوشن آن ۱۲۸۰ × ۷۲۰است و زاویه دید آن ۱۷۶ درجه و کنتراست آن بالا است.

تلویزیون باکیفیت ال ای دی مجیک تی وی مدل MT43D1300

تلویزیون ال ای دی مجیک تی وی مدل MT43D1300 سایز 43 اینچ

تلویزیون« MT43D1300»  از سری محصولات Full HD برند «مجیک تی وی» (Magic TV) است که متناسب با نیاز طیف وسیعی از مشتریان، تولید و روانه‌ی بازار شده است. این محصول در اندازه ۴۳ اینچی روانه بازار، متناسب با سالن‌های متوسط و کوچک است. می‌توانید این محصول را به‌وسیله‌ی پایه‌ی آن، روی میز تلویزیون قرار دهید یا برای استفاده‌ی بیشتر از محیط اتاق، به دیوار متصل کنید. برای توضیح راجع ‌به مشخصات این مدل باید گفت که تکنولوژی به‌کاررفته در صفحه‌ی این محصول، همانند تلویزیون‌های مدرن LED است

تلویزیون ال ای دی هوشمند پانورامیک مدل PA-43SA2643

تلویزیون ال ای دی هوشمند پانورامیک مدل PA-43SA2643 سایز 43 اینچ

تلویزیون مدل PA-43SA2643 محصولی از برند پانورامیک (Panoramic) است که با سایز ۴۳ اینچ به بازار عرضه شده است. این تلویزیون هوشمند است و به صورت پیش فرض از اندروید نسخه ۷.۱.۱ بهره می برد. تصویرتلویزیون PA-43SA2643 با کیفیت تصویر Full HD است. این تلویزیون باکیفیت دارای دو درگاه USB است که می‎توان از طریق آن فایل‎های صوتی و تصویری را از طریق فلش و هارد اکسترنال روی تلویزیون اجرا کرد و یا برنامه‎های تلویزیونی را روی آن‎ها ذخیره کرد. این تلویزیون همچنین از درگاه‌های کامپوننت، کامپوزیت و ۳ درگاه HDMI هم بهره می‌برد که بسیار کاربردی است.

تلویزیون باکیفیت مسترتک مدل MT2402FHDS سایز ۲۴ اینچ

تلویزیون مسترتک مدل MT2402FHDS سایز 24 اینچ

مدل «MT2402FHDS» یکی‌از تلویزیون‌های شرکت «مسترتک» (Mastertech) است که تصاویر را در یک قاب ۲۴ اینچی نمایش می‌دهد. صفحه نمایش این‌مدل از نوع LED است و تصاویر در‌آن با کیفیت Full HD نشان داده می‌شوند. رزولوشن این‌تصویر ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ است که تصاویر را با کیفیت بالایی به‌نمایش می‌گذارد. در قلب این‌تلویزیون یک گیرنده دیجیتال داخلی تعبیه‌شده است. به‌لطف این‌گیرنده دیگر نیازی به خرید یک دستگاه دیجیتال جداگانه ندارید و می‌توانید تمامی شبکه‌های تلویزیونی را دراختیار داشته باشید. این‌مدل از انواع فرمت‌های پخش صوتی و تصویری رایج پشتیبانی می‌کند

تلویزیون ال ای دی آر تی سی مدل ۳۲BM4400 سایز ۳۲ اینچ

تلویزیون ال ای دی آر تی سی مدل 32BM4400 سایز 32 اینچ

مدل «۳۲BM4400» تلویزیونی ساده و خوش‌ساخت است که برای فضاهای متوسط مانند اتاق خواب و سالن‌های کوچک طراحی شده است. این تلویزیون ۳۲اینچی که تولید برند «آر تی سی» (RTC) در رنگ تمام‌مشکی به بازار عرضه شده است. این مدل با نمایش کیفیت HD تصاویر را با کیفیت مناسبی به نمایش می‌گذارد که با توجه به سایز آن، تصاویر از وضوح خوبی برخوردار است.

تلویزیون باکیفیت ال ای دی هایسنس مدل ۳۲N2173FT

تلویزیون ال ای دی هایسنس مدل 32N2173FT سایز 32 اینچ

مدل «۳۲N2173FT» از محصولات برند «هایسنس» (Hisense) است که برای کاربران عادی طراحی شده است. این مدل با ابعاد ۳۲اینچی، برای سالن‌های کوچک مناسب است. کیفیت تصویر این مدل HD است و می‌توان گفت، باتوجه به صفحه‌نمایش کوچکش، تصاویر را در بهترین حالت ممکن نمایش می‌دهد؛ چراکه گنجاندن بیش‌ازحد پیکسل‌ها داخل صفحه‌نمایش‌های کوچک باعث می‌شود کیفیت تصویر بد شود.

تلویزیون ال ای دی الیو مدل ۳۲HA2410 سایز ۳۲ اینچ

تلویزیون ال ای دی الیو مدل 32HA2410 سایز 32 اینچ

این مدل با نمایش کیفیت HD تصاویر را با کیفیت مناسبی به نمایش می‌گذارد که با توجه به سایز آن، تصاویر از وضوح خوبی برخوردار است. این تلویزیون مجهز به دو اسپیکر ۵ واتی است که صدایی ۱۰ واتی را برای کاربر به همراه دارد. خروجی صدای Dolby Digital بر ارزش خرید این محصول افزوده است. گفتنی است، ۳۲HA2410 مجهز به دو عدد پورت USB با فناوری USB 2.0 است که به‌واسطه‌ی آن‌ها می‌توانید فلش‌مموری یا هارداکسترنال خود را متصل کنید و اطلاعات موجود در آن‌ها را روی تلویزیون نمایش دهید

تلویزیون باکیفیت ال ای دی مجیک تی وی مدل MT32D1300

تلویزیون ال ای دی مجیک تی وی مدل MT32D1300 سایز 32 اینچ

تلویزیون « MT32D1300» از سری محصولات HD برند «مجیک تی وی» (Magic TV) است که متناسب با نیاز طیف وسیعی از مشتریان، تولید و روانه‌ی بازار شده است. این محصول در اندازه ۳۲ اینچی روانه بازار، متناسب با سالن‌های کوچک است. می‌توانید این محصول را به‌وسیله‌ی پایه‌ی آن، روی میز تلویزیون قرار دهید یا برای استفاده‌ی بیشتر از محیط اتاق، به دیوار متصل کنید. برای توضیح راجع ‌به مشخصات این مدل باید گفت که تکنولوژی به‌کاررفته در صفحه‌ی این محصول، همانند تلویزیون‌های مدرن LED است. کیفیت تصویر این مدل HD است که در صفحه‌ای تخت نمایش داده می‌شود.

تلویزیون باکیفیت ال ای دی بنس مدل BS-4380-FB سایز ۴۳ اینچ

تلویزیون ال ای دی بنس مدل BS-4380-FB سایز 43 اینچ

تلویزیون ال ای دی بنس مدل BS-4380-FB سایز ۴۳ اینچ یکی از گزینه‌هایتان است. نوع صفحه این مدل تخت و فنّاوری به کار رفته در آن LED است. این تلویزیون از کیفیت Full HD با رزولوشن ۱۰۸۰ × ۱۹۲۰ پشتیبانی می‌کند. یکی از ویژگی‌های این محصول، زاویه دید مناسب است. سیستم صوتی استفاده‌شده در این تلویزیون توان خروجی برابر با ۱۸ وات دارد. این میزان برای تلویزیونی با این ابعاد قابل‌قبول است. یکی دیگر از ویژگی‌های این مدل دو درگاه USB2.0 است. شما می‌توانید هارد یا فلشتان را به‌منظور تماشای فیلم یا سریال به این درگاه متصل کنید. 

تلویزیون ال ای دی پانورامیک مدل PA-32BA1633 سایز ۳۲ اینچ

تلویزیون ال ای دی پانورامیک مدل PA-32BA1633 سایز 32 اینچ

تلویزیون مدل PA-32BA1633 محصولی از برند پانورامیک (Panoramic) است که با سایز ۳۲ اینچ به بازار عرضه شده است. این تلویزیون از تکنولوژی LED برخوردار است. تصویرتلویزیون PA-32BA1633 با کیفیت تصویر HD است. این تلویزیون دارای دو درگاه USB است که می‎توان از طریق آن فایل‎های صوتی و تصویری را از طریق فلش و هارد اکسترنال روی تلویزیون اجرا کرد و یا برنامه‎های تلویزیونی را روی آن‎ها ذخیره کرد. این تلویزیون همچنین از درگاه‌های کامپوننت، کامپوزیت و دو درگاه HDMI هم بهره می‌برد که بسیار کاربردی است

تلویزیون باکیفیت ال ای دی سینگل کد ۴۳۱۷ سایز ۴۳ اینچ

تلویزیون ال ای دی سینگل کد 4317 سایز 43 اینچ

۴۳۱۷ یکی از مدل های برتر برند سینگل بوده که کار طراحی و تولید آن در داخل کشور انجام شده است. کیفیت تصویر فوق العاده آن باعث ایجاد تمایز بین این دستگاه و دستگاه های دیگر شده است. این تلویزیون دارای تکنولوژی تصویر DLED است و همچین پنل استفاده شده در آن دارای گرید A+ است. کیفیت تصویر در این مدل FULLHD است . محل قرارگیری بلند گو ها در این دستگاه پایین قاب سمت چپ و راست است. این دستگاه دارای گیرنده دیجیتال از نوع DVBT2 است و صدای دالبی دیجیتال را ساپورت می‌کند

تلویزیون ال ای دی مجیک تی وی مدل MT43D1300 سایز ۴۳ اینچ

تلویزیون ال ای دی مجیک تی وی مدل MT43D1300 سایز 43 اینچ

تلویزیون ال ای دی مجیک تی وی مدل MT43D1300 سایز ۴۳ اینچ ، تکنولوژی صفحه آن ای ای دی و نوع صفحه آن تخت و کیفیت تصویر آن فول اچ دی و رزولوشن آن ۱۰۸۰ × ۱۹۲۰و همچنین دارای قفل کودک و تیونر آن DVB-T2 است.

تلویزیون باکیفیت ای ای دی آکسون مدل XT-4383 سایز ۴۳ اینچ

تلویزیون ای ای دی آکسون مدل XT-4383 سایز ۴۳ اینچ دارای کیفیت تصویر Full HD رزلوشن ۱۰۸۰ × ۱۹۲۰ و نسبت تصویر ۱۶:۹ است و همچنین دارای پنل IPS و قابلیت Wide Color Enhancer بوده و تیونر آن DVB-T2است.

تلویزیون ال ای دی مجیک تی وی مدل MT32D1300 سایز ۳۲ اینچ

این تلویزیون خیلی خوب طراحی شده است . کیفیت تصویر آن عالی است . دارای دو عدد پورت HDMI و یک عدد پورت USB برای بخش فایل صوتی و تصویری (اکثر فایل های صوتی و تصویری رو پشتیبانی می کند . کدک H264 , H265 پشتیبانی می شود ) . گیرنده دیجیتال تلویزیون از کدک فشرده HEVC پشتیبانی می کند. گیرنده های فعلی از این استاندارد پشتیبانی نمی کنند و صدا و سیما هم از این کدک برای برای شبکه های استانی دارد. استفاده می کند. . شبکه‌های امید ، IFILM ،ایران کالا، شما، سه HD و تماشا HD بصورت HEVC پخش می‌شود . بلندگو های تلویزیون معمولی و کیفیت قابل قبولی دارند .

تلویزیون ال ای دی صنام مدل SLE-24M10 سایز ۲۴ اینچ

تلویزیون ۳۲ اینچ مدل ۳۲H7‌ تلویزیونی ساخته‌شده با فناوری LED است. نمایشگرهای LED درواقع نسل جدید نمایشگرهای LCD به‌شمار می‌روند که مانند نسل قبل از تکنولوژی کریستال مایع بهره می‌برند. تفاوت عمده‌‌ای این فناوری با نسل قبل خود، منبع نوری تعبیه‌شده در پس‌زمینه‌ی آن‌ است. برخلاف نسل قبل که نور موردنیاز برای تشکیل تصویر را لامپ‌های فلورسنت ایجاد می‌کردند، حالا دیودهای نورانی‌ (Light Emitting Diodes)‌ نور موردنیاز برای نمایشگرهای کریستال مایع را تامین می‌کنند. به‌دلیل اینکه دیودهای نورانی می‌توانند مستقل از یکدیگر خاموش و روشن شوند، در نمایشگرهای‌ LED کنترل بیشتری روی روشنایی و تاریکی وجود دارد و تصویر با عمق و درخششی بیشتر نمایش داده می‌شود.

تلویزیون ال ای دی مستر تک مدل MT321NHD سایز ۳۲ اینچ

تلویزیون «MT-321NHD» از سری محصولات تخت شرکت «مستر تک» (Master Tech) است که متناسب با نیاز طیف وسیعی از مشتریان، تولید و روانه‌ی بازار شده است. این محصول با ابعاد ۳۲ اینچی، برای استفاده در سالن‌های نسبتا کوچک طراحی و به بازار عرضه شده است. برای توضیح راجع‌به مشخصات این مدل باید گفت که تکنولوژی به‌کاررفته در صفحه‌ی این محصول، همانند تلویزیون‌های مدرن است

تلویزیون ال ای دی مسترتک مدل MT430NFD سایز ۴۳ اینچ

برای توضیح راجع‌به مشخصات این مدل باید گفت که تکنولوژی به‌کاررفته در صفحه‌ی این محصول، همانند تلویزیون‌های مدرن است. علاوه بر این، نسبت تصویر در این تلویزیون شرکت مستر تک ۱۶:۹ است که امروزه در بیشتر تلویزیون‌های موجود در بازار دیده می‌شود. وجود پنل IPS، قابلیت Wide Color Enhancer، قابلیت افزایش کنتراست و قابلیت افزایش کنتراست از دیگر ویژگی‌هایی هستند که ارزش خرید این تلویزیون صفحه‌تخت را افزایش داده‌اند.

تلویزیون ال ای دی پانورامیک مدل PA-43BA2643 سایز ۴۳ اینچ

تلویزیون مدل PA-43BA2643 محصولی از برند پانورامیک (Panoramic) است که با سایز ۴۳ اینچ به بازار عرضه شده است. این تلویزیون از تکنولوژی LED برخوردار است. تصویرتلویزیون PA-43BA2643 با کیفیت تصویر Full HD است. این تلویزیون دارای دو درگاه USB است که می‎توان از طریق آن فایل‎های صوتی و تصویری را از طریق فلش و هارد اکسترنال روی تلویزیون اجرا کرد و یا برنامه‎های تلویزیونی را روی آن‎ها ذخیره کرد. این تلویزیون همچنین از درگاه‌های کامپوننت، کامپوزیت و ۳ درگاه HDMI هم بهره می‌برد که بسیار کاربردی است

تلویزیون ال ای دی دنای مدل K-43D1 سایز ۴۳ اینچ

تلویزیون LED دنای «DENAY» مدل «K-43D1» تلویزیون باکیفیت Full HD که با داشتن گیرنده دیجیتال داخلی DVB-T2 قابلیت دریافت و پخش تصاویر با فرمت HEVC یا H.265 (10 بیت) را دارا است. این تلویزیون برای فضاهای کوچک و متوسط طراحی شده است که بدین ترتیب نیاز مخاطبان را برطرف خواهد کرد. این تلویزیون تصاویر را با رزولوشن ۱۰۸۰ × ۱۹۲۰ نمایش داده و دارای روشنایی تصویر بسیار بالایی ( ۲۸۰ تا ۳۳۰ نیت ) است. در این مدل، دو پورت USB تعبیه شده است و برای شما این امکان را فراهم می‌کند که فایل‌های خود را از آن طریق به نمایش گذاشته و از گزینه‌های متنوعی برخوردار باشید

تلویزیون ال ای دی بلست مدل BTV-32HDC110B سایز ۳۲ اینچ

تلویزیون ال ای دی بلست مدل BTV-32HDC110B سایز ۳۲ اینچ  تصویر را با کیفیت HD نمایش می‌دهد و قابلیت‌های بسیار کاربردی دارد. باتوجه به سایز تلویزیون می‌توان گفت این مدل برای فضاهای کوچک طراحی شده است. همچنین کیفیت HD برای یک تلویزیون ۳۲ اینچ کاملا کافی است و تصویر شفاف و باکیفیت خواهد بود. سیستم صوتی در نظر گرفته شده برای مدل BTV-32HDC110B از دو اسپیکر ۱۰ وات تشکیل شده و در کل ۲۰ وات توان دارد

تلویزیون ال ای دی سی یرا مدل SR-LE32501 سایز ۳۲ اینچ

تلویزیون باکیفیت ال ای دی سی یرا مدل SR-LE32501 سایز ۳۲ اینچ دارای کیفیت تصویر HD و درگاه USB و تکنولوژی صفحه ال ای دی و نوع صفحه تخت می باشد.رزولوشن آن ۱۳۶۶ × ۷۶۸
بوده و دارای دو عدد بلندگوی ده واتی است.

تلویزیون ال ای دی اکسنت مدل ACT4319 سایز ۴۳ اینچ

تلویزیون ACT4319 از جمله تلویزیون های هوشمند است که در ابعاد ۴۳ اینچی تولید و به بازار عرضه شده است. این تلویزیون از نوع تخت است که از تکنولوژی صفحه LED بهره می برد. کیفیت تصویر این تلویزیون Full HD و با رزولوشن ۱۰۸۰ × ۱۹۲۰ پیکسل است که قابلیت نمایش ۱۶.۷ میلیون رنگ  را دارد. روی بدنه تلویزیون دو درگاه USB برای اتصال فلش مموری و یا هارد اکسترنال تعبیه شده است

تلویزیون ال ای دی اکسنت مدل ACT3219 سایز ۳۲ اینچ

این برند مدل‌ها و سایز‌های متنوعی دارد. از ویژگی‌های این مدل می‌توان به هوشمند بودن آن اشاره کرد. این تلویزیون با کیفیت HD  و رزولوشن ۱۲۸۰ × ۷۲۰ پیکسل به بازار عرضه شده است. همچنین این محصول دارای دو بلندگو با توان کلی ۱۰ وات است. روی بدنه این تلویزیون باکیفیت درگاه USB و HDMI قرار گرفته است؛  با استفاده از درگاه USB می‌توانید فلش یا هاردتان را به تلویزیون متصل کنید. از طرف دیگر امکاناتی نظیر PVR، EPG ، تلتکست و ماشین زمان استفاده از این تلویزیون را ساده‌تر کرده و امکانات کاربردی در اختیار کاربر قرار داده‌اند

سوالات پرتکرار

تلویزیون هوشمند چیست؟

تلویزیون‌ هوشمند وای فای دارد و با داشتن اپلیکیشن هایی مانند مرورگر و نتفیلیکس و فیس بوک و … به شما اجازه می‌دهند که از آن‌ها در نقش یک لپ تاپ غول پیکر استفاده کنید. به کمک مرورگر تلویزیون‌ هوشمند شما می‌توانید به سایت‌های مختلف بروید و تجربه‌ گشت و گذاری بسیار جالب در اینترنت به روی نمایشگر بزرگ داشته باشید.

کدام برند تلویزیون ایرانی بهتر است؟

برندهای تلویزیون ایرانی عبارتند از : ایکس ویژن، جی پلاس، اسنوا ، شهاب. برندهایی ایران واقعا سعی‌ کرده‌اند تلویزیون‌های باکیفیتی راهی بازار کنند که هم امکانات خوبی داشته باشند و هم از طول عمر بالایی بهره ببرند. با نگاهی به تلویزیون های ایرانی موجود در بازار متوجه شدیم که اکثر این تلویزیون ها تقریبا کیفیتی یکسان دارند.

تلویزیون ایرانی بخریم یا خارجی؟

خرید تلویزیون ایرانی یا خارجی کاملا نسبت به هزینه‌ای که می‌خواهید برای خرید تلویزیون بکنید، بستگی دارد. هزینه بیشتر قطعا کیفیت بهتری را به دنبال خواهد اشت. تلویزیون ایرانی یا خارجی با قیمت بالاتر هم کیفیت بالاتری دارد و هم امکانات بیشتری را پیش روی مخاطب قرار می‌دهد.

آیا برند TCL ایرانی است؟

تی سی ال یک شرکت چینی با حدود ۴۰ سال سابقه است و در این مدت زمان توانسته در سطح جهانی خود را مطرح کند. تی سی ال در آمریکا و اروپا محبوبیت بالایی دارد و از سال ۹۶ با همکاری مادیران و گارانتی این شرکت به فروش می‌رسند. این شرکت چینی در بازار ایران توانسته عنوان سومین سازنده پرفروش تلویزیون را کسب کند.

پیشنهاد می شود پست های زیر نیز مطالعه کنید.

نوشته‌های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *