اسکوتر کودک

اسکوتر، قیمت و خرید پرفروش ترین انواع اسکوتر برقی کودک، بزرگسال، دخترانه و پسرانه

اسکوتر چیست؟ انواع اسکوتر کدام است؟ بهترین اسکوتر چه مشخصاتی دارد؟ برای خرید اسکوتر کودک، دخترانه، پسرانه مناسب چه مواردی را باید رعایت کنیم؟ کدام اسکوتر بزرگسال بهتر است؟ اسکوتر برقی بهتر است یا مکانیکی؟ منظور از موتور اسکوتر چیست؟ ناین بات، مینی ناین بات و سگوی یا اسکوتر دسته دار چیست؟ برای اطلاعات از قیمت و خرید اسکوتر به کجا مراجعه کنیم؟ آیا می توان اسکوتر را از ترکیه خریداری کرد؟ پرفروش ترین اسکوتر ها در بازار ایران کدام ها هستند؟

اسکوتر کودک به بچه‌ها کمک می‌کند تا تعادل، چرخش و ترمز کردن را یاد بگیرد و شاید بدین وسیله بتواند ناوبری محل زندگی و خیابانها و کوچه ها اطراف را سریع‌تر یاد بگیرد. اسـکوتر خوب اسـکوتری است که بر اساس توصیه های سازنده برای همه سنین در یک محدوده سنی جوابگو باشد. دومین فاکتور انتخاب کارکرد نرم و بی صدای اسـکوتر است. سومین فاکتور انتخاب ثبات آن است که به بچه های کوچک کمک می کند تا اعتماد به نفس و مهارت کسب کنند، و روانی آن از هر لحاظ بیشترین توانایی را برای رشد کودک دارد. همچنین نمونه های تاشو برای حمل و نگهداری آسان عرضه می شود.

اسکوتر

انواع اسکوتر

اسکوترها را می توان از جهات مختلف دسته بندی کرد:

 • اسکوترهای برقی و مکانیکی(ساده)
 • اسـکوتر برقی معمولی و ناین بات که در حقیقت ناین بات اسـکوتری است که دارای یک اهرم عمودی یا دسته در بین دو کفه است و بعضی از کنترل ها از طریق این دسته اعمال می شوند.
 • اندازه اسـکوتر که از ۶٫۵ اینچ برای کودکان تا ۱۰ اینچ برای بزرگسالان است.منظور از این اندازه ها ، اندازه چرخ اسـکوتر است. اسکوتر آفرودی دارای اندازه چرخ ۱۱ اینچ است.
 • اسکوتر هوشمند که به فناوری بلوتوث مجهز است و همچنین دارای اپلیکیشن موبایل هستند. امکان پخش موسیقی هم دارند.علاوه بر اپلیکیشن دارای قابلیت اتو بالانس و GPS نیز هستند.

قسمت های مختلف اسکوتر

به طور کلی تمامی اسـکوترهای برقی اعم از سگوی ها، ناین بات ها و اسکوتر های هوشمند (دسته دار و بدون دسته)، همگی دارای ۲ موتور در هرچرخ، باتریهای بزرگ لیتیومی، شاسی نگهدارنده آلمینیومی و مدارهای پیشرفته الکترونیکی بین ۲ تا ۴ بورد هستند که دارای کیفیت های مختلفی هستند.اجزای دقیق یک اسکوتر به شرح زیر است:

 • صفحات حساس به فشار
 • چراغ های LED
 • درگاه شارژ
 • باتری لیتیمی
 • کلید روشن خاموش
 • دو عدد سنسور مادون قرمز
 • بوردهای کنترل دو تکه و سه تکه
 • ژیروسکوپ
 • چارچوب از جنس استیل یا آلومینیم فشرده
 • محور چرخش مرکزی

موتورها و چرخ ها

طبیعتا هر اسکوتری چه برقی و چه ساده دارای دو عدد چرخ است.. داخل هر کدام از چرخ ها یک موتور برقی وجود دارد. سنسور سرعت نیز بر روی محور چرخ ها نصب شده است. سرعت دوران هر چرخ به RPM یعنی همان واحد دور بر دقیقه محاسبه می شود و در نهایت به بورد کنترلی ارسال می گردد.

بورد اصلی

بعد از اینکه اطلاعات به مادربورد ارسال گردیدند، بورد اصلی شروع به پردازش داده‌ها می‌کند. اطلاعاتی همچون میزان RPM، سرعت و اطلاعات زاویه ای با سرعت خیلی بالا پردازش می‌شوند.

ژیروسکوپ‌ها

یکی از مهمترین قطعات اسکوتر برقی، ژیروسکوپ‌ها هستند. هر اسکوتر برقی دو عدد ژیروسکوپ دارد که اطلاعات زاویه‌ای و شتابی را از طریق آن‌ها جمع آوری و به بورد اصلی ارسال می‌کند.

باتری لیتیمی

برای تامین انرژی حرکتی موتورهای اسـکوتر از باطری لیتیمی استفاده می شود. اسکوتر برقی از سال ۲۰۱۴ به صورت عمده وارد بازار شد. بدون باتری اسـکوتر قادر به هیچگونه عملکردی از جمله ، تعادل و حرکت رو به جلو یا عقب نیست.

صفحات فشاری

صفحات فشاری، سطحی بر روی اسکوتر برقی هستند که کاربر پاهای خود را روی آنها قرار می‌دهد. بسیاری از افراد بر روی این صفحات بسیار محتاط هستند و فکر می‌کنند اجزای بسیار پیچیده ای زیر آنها قرار دارد.

اجزا و قسمت های مختلف اسکوتر
منبع : ایران اسکوتر

امکانات اسکوترهای جدید

اسکوترهای برقی از سال ۲۰۱۴ به طور عمده وارد بازار شدند. بعد از برقی شدن اسکوتر ها و تامین انرژی به تدریج سایر امکانات پیشرفته نظیر انواع سنسور ها مانند سنسور ژیرسکوپ ، سنسور فشار ، GPS و … به آنها افزوده شدند. به علاوه در نمونه های به روز تر چراغ های LED و همچنین پورت بلوتوث نیز برای ارتباط با گوشی های همراه به آنها اضافه شدند. مدلهای جدیدتری نیز به امکانات حرفه ای مانند کنترل سرعت، ریموت کنترل و همچنین چرخ های با قطر بزرگتر مجهز شده اند که در نتیجه دیگر به عنوان یک وسیله سرگرمی مطرح نیستند و بیشتر به عنوان یک وسیله حمل و نقل البته برای افراد بزرگسال استفاده می شوند.

خرید اسکوتر از ترکیه

در بررسی ما گرانترین انواع اسکوتر در سایتهای بزرگ فروشگاهی ایران و ترکیه حداقل ده میلیون تومان اختلاف قیمت دارند و اسکوترهای ترک ارزان تر هستند.البته منظور از اسکوترهای ترک ، اسکوترهای قابل فروش در ترکیه هستند نه فقط اسکوترهای تولیدی ترکیه.

اسکوتر ترکیه, خرید اسکوتر از ترکیه
پرفروش ترین اسکوتر کودک در ترکیه

همانطور که در پست های قبلی هم اشاره کردیم سایت لوازم خانگی ما در پی تغییر سیاستهای خود بخش خرید از ترکیه را هم اضافه کرده است و شما می توانید با بررسی سایتهای ترک مورد نظر لینک اسکوتر مد نظر خودتان را برای ما ارسال کنید و با پرداخت ریالی در مدت ۲۰ روز الی یک ماه آن را در هر جای ایران تحویل بگیرید.بیش از صد ها برند اسکوتر در سایتهای بزرگ فروشگاهی ترکیه مانند ترندیول و هپسی بورادا وجود دارد.نمونه ای از این برندها عبارتند از

 • Xiaomi
 • Onvo
 • Citymate
 • Ducati
 • Volta
 • Mamipas
 • Shuai Yan
 • Rakipsiz Pazar Yeri
 • Profisher
 • Smart Balance
 • Cansın Motors
 • Real Me
 • Aldım Geldi
 • Charge
 • و …

بررسی اسکوترهای ترک

شما از طریق لینک های زیر می توانید اسکوترهای مختلف در بازار ترکیه را بررسی کنید.

اسکوتر برقی

اسکوترهای برقی به حدی توسعه یافته اند که شاید بتوان گفت وقتی از کلمه اسکوتر استفاده می کنیم منظورمان همان اسکوتر برقی است. اسکوترهای برقی وسایل سرگرمی شامل دو عدد چرخ، برقی و قابل حمل هستند که معمولاً دارای ویژگی خود متعادل کننده نیز هستند. در اصل، اصطلاح هاوربرد (اسکوتر برقی) به وسیله‌ای معلق اطلاق می‌شود که توسط فیلم سینمایی برگشت به آینده ۲ (Back to the Future II ) در سال ۱۹۸۹ معرفی شد، جایی که قهرمان داستان مارتی مک فلای به آینده سفر می کند و می بیند که نوجوانان بر روی تخته های معلق بدون چرخ سوار می شوند. به طور معمول، انواع اسکوتر از یک پلتفرم یا شاسی از جنس فولاد یا آلومینیم فشرده و همچنین در نمونه های گرانتر از منیزیم تشکیل می‌شوند که بین دو چرخ قرار دارد و با باتری‌های لیتیوم یون تغذیه می‌شود.

اسکوتر برقی
اسکوتر برقی

پرفروش ترین اسکوتر ها

در این قسمت پین اسکوتر پرفروش در بازار ایران را معرفی می کنیم.

اسکوتر پرفروش برقی مدل BL

این اسکوتر پرفروش ترین اسکوتر برقی بازار ایران است و مشخصات آن به این شرح است: چراغ روی گلگیر و صفحه اصلی، قیمت مقرون بصرفه در مقابل کیفیت و زیبایی این اسکوتر را به یکی از مدل های پر فروش دنیا بدل کرده ست. شاسی این اسکوتر از آلومینیوم ساخته شده است که می تواند تا ۹۰ کیلوگرم وزن را روی خود تحمل کند.باتری لیتیوم ۳۶ ولت دستگاه با هر بار شارژ کامل حدود ۶ تا ۸ کیلومتر مسافت را طی کند. قطر چرخ های این اسکوتر ۶.۵ اینچ برابر با ۱۶ سانتیمتر است که به دلیل توپر بودن لاستیک پنچر نمی شود و نیازی به باد ندارد. موتور این اسکوتر داخل چرخ با ۲۵۰ وات قدرت برای هر موتور …

اسکوتر کودک مدل سه چرخ صندلی دار

اسکوتر دستی سه چرخ صندلی دار با قابلیت تنظیم ارتفاع فرمان و تاشو مناسب برای کودکان ۱ تا ۱۲ سال با ظرفیت تحمل وزن تا ۱۰۰ کیلوگرم می‌باشد. این اسکوتر وارداتی بوده و از متریال بسیار با کیفیت، ظرافت خاص و زیبا طراحی و ساخته شده است. در این اسکوتر یک صندلی راحت برای مواقع خستگی و یا استفاده کودکانی که هنوز بطور کامل توانایی راه رفتن پیدا نکرده‌اند تعبیه شده که بسیار محکم و ایمن بوده و براحتی قابل جمع شدن می‌باشد. فرمان این اسکوتر دارای قابلیت تنظیم ارتفاع می‌باشد و متناسب با سن …

اسکوتر برقی اسمارت مدل SMT-8

اسکوتر‌برقی ۸ اینچی مدل (SMART-8 (2022.مدل ۲۰۲۲ ، نسبت به مدل‌های قبلی خود ارتقا پیدا کرده و یکی از پر فروش‌ترین مدلهای اسکوتر‌برقی در جهان شناخته میشود.شاسی این اسکوتر از آلومینیوم آلیاژی ساخته شده که می‌تواند ۸۰ کیلوگرم وزن را روی خود تحمل کند . باتری بیست سلولی دستگاه از نوع لیتیومی یونی است که با هر‌بار شارژ کامل بسته به نوع استفاده(وزن. سطح مورد استفاده. بلوتوث و صدای اسپیکر) حدود ۲۰ کیلومتر (۴۰ تا ۶۰ دقیقه) می‌توان از آن استفاده کرد. قطرچرخ‌های این اسکوتر ۸ اینچ برابر ۲ …

اسکوتر پرفروش مدل ۲۰۵ B

پرفروش ترین اسکوتر دسته دار در ایران ، این اسکوتر است.یکی از مزیت های این اسکوتر جنس آن میباشد،مزیت دیگر آن نیز دو کمک فنر تعبیه شده در جولو و کفه ی اسکوتر که باعث نرم شدن و دفع ضربه های کف زمین و همچنین تحمل وزن بیشتر میباشد،مزیت دیگر آن چرخ۲۲۵ میلی متری آن میباشد که با پهنای بیشتر خود باعث طول عمر بیشتر و همچنین نرمی و زیبایی بیشتر میشود.گفتنی است که اسکوتر را می‌توانید تا کرده و در اتومبیل یا جای مورد نظرتان قرار دهید. این را باید گفت که جنس دستگیره فرمان آن از پلاستیک بوده که از ایجاد تعریق جلوگیری کرده همچنین در استفاده طولانی‌ مدت پاره یا ساییده نخواهد شد.

اسکوتر مدل TECNICA S250

اسکوتر حرفه ای تکنیکا TECNICA S250باطراحی منحصر به فرد وهارمونی خاص خود خیلی سریع به یکی از پرفروش ترین اسکوتر های بزرگسال تبدیل شد.از مزایای اسکوتر تکنیکا S250 میتوان به چرخهای ۲۵۰ میلیمتری آن که عبور از تمام موانع را راحت کرده و استحکام بالا و تحمل وزن تا ۱۷۰ کیلوگرم نام برد.جنس چرخهای اسکوتر TECNICA از نوع پلی اورتانی میباشد که طول عمر بالای چرخها و همچنین عدم سر خوردن بر روی سطوح لیز از ویژگی آن میباشد.ارتفاع دسته اسکوتر قابلیت تنظیم در سه حالت را دارد و مناسب رده سنی ۷ سال …

سوالات پرتکرار

انواع اسکوتر کدام ها هستند؟

اسکوترهای برقی و مکانیکی(ساده)
اسـکوتر برقی معمولی و ناین بات که در حقیقت ناین بات اسـکوتری است که دارای یک اهرم عمودی یا دسته در بین دو کفه است و بعضی از کنترل ها از طریق این دسته اعمال می شوند.
اندازه اسـکوتر که از ۶٫۵ اینچ برای کودکان تا ۱۰ اینچ برای بزرگسالان است.منظور از این اندازه ها ، اندازه چرخ اسـکوتر است. اسکوتر آفرودی دارای اندازه چرخ ۱۱ اینچ است.
اسکوتر هوشمند که به فناوری بلوتوث مجهز است و همچنین دارای اپلیکیشن موبایل هستند. امکان پخش موسیقی هم دارند.علاوه بر اپلیکیشن دارای قابلیت اتو بالانس و GPS نیز هستند.

انواع اسکوتر جدید چه امکاناتی دارند؟

اسکوترهای برقی از سال ۲۰۱۴ به طور عمده وارد بازار شدند. بعد از برقی شدن اسکوتر ها و تامین انرژی به تدریج سایر امکانات پیشرفته نظیر انواع سنسور ها مانند سنسور ژیرسکوپ ، سنسور فشار ، GPS و … به آنها افزوده شدند. به علاوه در نمونه های به روز تر چراغ های LED و همچنین پورت بلوتوث نیز برای ارتباط با گوشی های همراه به آنها اضافه شدند. مدلهای جدیدتری نیز به امکانات حرفه ای مانند کنترل سرعت، ریموت کنترل و همچنین چرخ های با قطر بزرگتر مجهز شده اند که در نتیجه دیگر به عنوان یک وسیله سرگرمی مطرح نیستند و بیشتر به عنوان یک وسیله حمل و نقل البته برای افراد بزرگسال استفاده می شوند.

قیمت اسکوتر در چه محدوده ای است؟

این قیمت بسته به نوع اسکوتر برقی ، ساده و کودکان و بزرگسالان و همچنین امکانات آن نظیر اندازه چرخ ها و … متفاوت است و در ایران از حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان برای اسکوترهای بچه گانه ساده تا اسکوترهای حرفه ای بزرگسال در حد چند ده میلیون تومان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *